Szkolenie 2019 w OHZ Chodeczek

Posted by on 23 sierpnia 2019

Uczestnicy SzkoleniaStało się już tradycją, że w drugiej połowie sierpnia Fundacja organizuje szkolenie dla przyszłych pasjonatów bydła wystawowego. 7 spotkanie Fundacji Młody Hodowca, odbyło się na Kujawach w dniach 16-17.08.2019 w Ośrodku Hodowli Zwierząt Zarodowych CHODECZEK. Poprzednie spotkania miały na celu przygotowanie reprezentacji do udziału w European Young Breeders School w Battice. W tym roku forma się zmieniła, ponieważ z braku pełnego zespołu na etapie zgłaszania, do Belgii nie pojedzie logo Fundacji. Nie znaczy to jednak, ze Polska nie będzie reprezentowana podczas tej prestiżowej szkoły- trzymamy kciuki za reprezentacje Polski, którą tworzy zespół PFHBiPM. Niezmiernie miło nam było, szkolić jednego z uczestników tegorocznej edycji EYBS.

Wzorem lat ubiegłych, nasze spotkanie skupia się na praktycznym wykorzystaniu zasad związanych z przygotowanie jałówki do wystawy. Podczas dwudniowego spotkania mieliśmy możliwość zapoznać się z miejscem w jakim się znajdowaliśmy a przede wszystkim pracować na zwierzętach, które jeszcze nigdy nie miały styczności z rutyną wystawową. Ferma udostępniła do ćwiczeń 8 jałowic, w wieku ok. 12 miesięcy. Mycie, strzyżenie i oprowadzanie te trzy podstawowe zagadnienia omawialiśmy i ćwiczyliśmy podczas spotkania. Zwierzęta mimo, że zostały losowo wybrane ze swojej grupy i bez uprzedniego doświadczenia z rutyną wystawową, bardzo szybko zaczęły współpracować z nami, o czym mogli się przekonać kursanci. Różnica w zachowaniu zwierząt po odpowiednim do nich podejściu była zauważalna przez każdego z naszych uczestników. Poświadczało to fakt, że w tym roku mimo, iż w szkoleniu wzięła udział bardzo liczna grupa, była to grupa, która słuchała jednocześnie wprowadzając w praktykę omawiane tematy. Do OHZZ Chodecz zjechało 15 uczestników, z 5 województw. ( wielkopolskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie).  Najmłodszy uczestnik naszego szkolenia miał niespełna 13 lat.

Widząc zgranie zespołu i zadowolenie na twarzach młodych pasjonatów podczas zakończenia kursu, wiemy na pewno, że za rok kolejne takie spotkanie jest niezbędne. Ponieważ zapału do nauki nie brakuje naszym podopiecznym. Tegoroczne spotkanie nie odbyłoby się bez pomocy naszych stałych partnerów oraz  cieszy nas niezmiernie fakt, że Związki Hodowców Bydła dostrzegają i podzielają nasze zaangażowanie w rozwój młodzieży spod ich regionów. Przede wszystkim dziękujemy jeszcze raz gorąco kierownictwu, głównemu hodowcy OHZZ CHODECZEK Spółka z o.o., pracownikom, firmie i wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy przy przeprowadzeniu szkolenia.

Wszystkim uczestnikom za przybycie dziękujemy bardzo i życzymy samych sukcesów i dalszego prężnego dążenia do rozwoju. Pamiętajcie – razem możemy więcej!

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Nasza działalność O fundacji Wesprzyj fundację Świadczymy usługi Galeria Forum Nasi przyjaciele Kontakt