Szkolenie w Kosieradach Wielkich

Posted by on 4 grudnia 2015

W celu integracji i odpowiedniego przygotowania reprezentacji Polski do udziału
w European Young Breeders School w Battice w dniach 14-16.08.2015r odbyło się szkolenie w Kosieradach Wielkich. W tych dniach gościliśmy w Gabinecie Weterynaryjnym Rozrodu
i Chorób Bydła Piotra Skupa. 2-dniowe spotkanie organizacyjno-integracyjno-szkoleniowe, miało na celu przećwiczenie umiejętności profesjonalnego przygotowania jałówki do pokazu a także zawiązanie więzi pomiędzy uczestnikami szkoły W Belgii.

Profesjonalna nauka strzyżenia i pielęgnacji bydła wystawowego oraz udział
w konkursie Młodego Hodowcy, gdzie zwycięzca ma możliwość wyjazdu do Kanady na 3 tygodniowy profesjonalny kurs jest wielką szansą dla naszej młodzieży. Pragniemy by uczestnicy posiadali podstawowe doświadczenie ze sztuki jaką jest fitting, możliwe jest to własnie dzięki takim szkoleniom.

Podczas spotkania uczestnicy wyjazdu do Belgii, a także osoby, które zajmują się przygotowaniem zwierząt do pokazów w naszym kraju zapoznali się, lub co dla niektórych odświeżyli zasady związane z opieką wystawową. W ciągu 2 dni 8 osób ćwiczyło podstawowe umiejętności breederskie, takie jak:

WASHING – mycie wystawowe zwierząt

LEADING AND SHOW ROUTINE – techniki oprowadzania

CLIPPING – technika strzyżenia

W trakcie naszego spotkania odbyliśmy wizytację na fermie bydła mlecznego Państwa Dariusza i Joanny Nasiłowskich ze Skwierczyna Dwór. Hodowca może poszczycić się najwyższą wydajnością mleka w województwie mazowieckim – 12 245 kg mleka. Miejsce szkolenia nie bez powodu odbyło się w powiecie sokołowskim, ćwiczenia odbywały się
w innowacyjnej pod względem prowadzenia opieki weterynaryjnej lecznicy, która posiada własny szpital dla krów, ukierunkowany na rozwój potencjału genetycznego poprzez wprowadzenie pozyskiwania zarodków in vitro, a także bliską lokalizację najlepszego hodowcy. Wymianę doświadczeń dla naszych podopiecznych a także zdobywanie nowej wiedzy pragniemy zasięgać od najlepszych, ponieważ dzięki takiej współpracy możliwe jest osiągnięcie sukcesu.

Mamy nadzieję, że wiadomości przekazane podczas szkolenia zapadną w pamięci dla naszych uczestników i będą oni rozwijali zdobytą tam wiedzę.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją ze szkolenia:

https://drive.google.com/folderview?id=0BxPcqOEKuCU0alVrWmZUek9QcE0&usp=sharing

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Nasza działalność O fundacji Wesprzyj fundację Świadczymy usługi Galeria Forum Nasi przyjaciele Kontakt