O fundacji

ROZWIŃ Z NAMI SKRZYDŁA!

Jesteśmy grupką młodych osób, dla których nie jest obce łączenie dobrej zabawy z ciężką pracą.  Każdy z nas ma swoje zainteresowania ale łączy nas chęć poszerzania wiedzy o hodowli bydła i możliwość dzielenia się nią z innymi. Fundacja  „Młody Hodowca” powstała w 2011 roku z inicjatywy osób pasjonujących się hodowlą bydła z potrzeby czynu dla młodych ludzi. Jako organizacja działająca na rzecz młodzieży pragniemy pomóc rozwinąć skrzydła nie jednemu przyszłemu hodowcy.

W Zarządzie Fundacji zasiadają osoby związane z województwem warmińsko-mazurskim oraz podlaskim:

Agnieszka Jończyk –Prezes Zarządu FundacjiStudentka Zootechniki na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt na  Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pochodzi z Garzewka w województwie Warmińsko- Mazurskim. Łączy studiowanie z pracą w gospodarstwie hodowlanym swoich rodziców, a także teorię z praktycznym zastosowaniem zdobytej wiedzy poprzez drobne badania naukowe prowadzone przez Naukowe Koło Hodowców Bydła działające przy Katedrze Hodowli Bydła i Oceny Mleka. Interesuje się hodowlą bydła mlecznego oraz jego przygotowaniem do wystaw i pokazów.

 

Monika Cudnowska – Sekretarz Zarządu Fundacji

Studentka Zootechniki na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt na  Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pochodzi z Netty Drugiej w województwie Podlaskim. Oprócz studiowania pomaga w gospodarstwie hodowlanym swoich rodziców, gdzie w pełni może odnaleźć praktyczne zastosowanie uzyskanej wiedzy.

 

Aneta Zawadzka – Członek Zarządu Fundacji

Studentka Zootechniki na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt na  Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pochodzi z Ciemnoszyj w województwie  Podlaskim. Kontynuuje naukę również w Technikum Rolniczym w gdzie może połączyć swoje życiowe pasje i rozwinąć wiedzę na tematy szeroko pojętego rolnictwa i hodowli zwierząt. Poza nauką znajduje czas na pomoc w gospodarstwie hodowlanym swoich rodziców oraz na przygotowanie bydła do wystaw zarówno w kraju jak i za granicą.

 

Konrad Krupiński – Członek Zarządu Fundacji

Absolwent Zootechniki na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt na  Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pochodzi z Kukowa w województwie Warmińsko- Mazurskim.  Rolnik od urodzenia i pasjonat hodowli bydła.  Zootechnik, agronom manager oraz specjalista w dziedzinie rozrodu  w jednej osobie.  Prowadzi własne gospodarstwo rolne z hodowlą bydła mięsnego oraz zarządza gospodarstwem rodziców specjalizującym się w hodowli bydła mlecznego. Działacz i przewodniczący Naukowego Koła Hodowców Bydła. W wolnych chwilach jeździ na nartach i rowerze oraz podróżuje.

 

Łukasz Polewko – Członek Zarządu Fundacji

Absolwent Technikum Weterynaryjnego w Łomży. Pochodzi z Kowalewa w województwie Podlaskim. Obecnie mieszka w Stradunach, tam też od czterech lat pracuje na fermie bydła mlecznego. Jest inseminatorem i posiada spore doświadczenie praktyczne na temat rozrodu bydła. W wolnych chwilach zajmuje się wędkarstwem ale jego życiową pasją są zwierzęta, głównie krowy mleczne i wszystko co z nimi związane.

 

Patryk Zakrzewski – Członek Zarządu Fundacji

Maturzysta w Zespole Szkół Rolniczych  w Krzyżewie . Pochodzi z Lizy Nowej  w województwie Podlaskim. Pomaga w pracach gospodarskich w gospodarstwie hodowlanym swoich rodziców. Uwielbia szybkie samochody i  interesuje się motoryzacją , a także  przygotowaniem bydła do wystaw.

 

 

STATUT FUNDACJI

 

Nasza historia

 

Fundacja Młody Hodowca powstała z inicjatywy kilku osób, które same uzyskały wcześniej pomocną dłoń. Nasza historia jest bardzo prosta. W maju 2010 roku Agnieszka Jończyk, Marta Olszewska , Aneta i Emilia Zawadzkie oraz Piotr Wieliczko dzięki PFHBiPM pod przewodnictwem pani Anny Siekierskiej i Mieczysława Kopiczko rozpoczęli przygodę związaną z przygotowaniem bydła
do wystaw. Uczestnicy szkolenia walczyli o wyjazd na Europejskie Mistrzostwa Bydła Holsztyńskiego  (All European Holstein and Red Holstein Championship) w Cremonie we Włoszech , gdzie odbywał się również  Europejski Konkurs Młodego Wystawcy, w którym udział wzięły siostry Zawadzkie, Emilia
i Aneta.

Agnieszka, Aneta i Emilia wyjechały pod opieką pani Anny Siekierskiej na European Young Breeders School w Battice tworząc tam zespół Polsko- Słoweński.  Zdobyte doświadczenia i zawiązane przyjaźnie podczas tych wyjazdów sprawiły, że dziewczyny w 2011 roku postanowiły kontynuować takie przedsięwzięcia i same zajęły się organizacją wyjazdu na EYBS Battice, tworząc 7 osobową reprezentację naszego kraju. Zyskało to aprobatę i zaangażowaniem samych rolników, wielu firm
i instytucji związanych z hodowlą bydła.

Biorąc przykład z krajów zachodnich takich jak Niemcy, Holandia, Włochy, Irlandia, a także wspominając ubiegłoroczne przeżycia związane z takimi szkoleniami oraz tym, że wyzwania nie stanowią przeszkody postanowiliśmy rozpocząć w Polsce ideę młodego hodowcy. Pod koniec 2011 roku przy współpracy z Krzysztofem Przeździeckim udało się nam założyć Fundację Młodego Hodowcy, która powstała z idei czynu na rzecz innych i ma wziąć pod swoje skrzydła najmłodsze pokolenie przyszłych pasjonatów bydła.


Nasza działalność O fundacji Wesprzyj fundację Świadczymy usługi Galeria Forum Nasi przyjaciele Kontakt