Konferencja „Weta mlekiem płynąca”

Posted by on 27 kwietnia 2018

W dniu 24 kwietnia 2018 roku w Łomżyńskim Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży odbyła się konferencja zatytułowana: „Weta mlekiem płynąca”. Wydarzenie zorganizowane zostało pod przewodnictwem Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży we współpracy z firmą PH KONRAD oraz Fundacją Młodego Hodowcy. W gronie gości zaproszonych na konferencję naukową znaleźli się lekarze weterynarii, nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz uczniowie Zespołu Szkół kształcący się w kierunku technik weterynarii. Uroczystość poprowadziła dyrektor Bogumiła Olbryś, która podkreślając wagę wydarzenia namawiała do zadawania pytań i traktowania go jako lekcji, podczas której „pytania mogą zadawać najlepszym”.

     Konferencję rozpoczął Jacek Grala z firmy PH KONRAD, który wygłosił wykład pt.: „Co każdy wiedzieć powinien o hodowli krów mlecznych”. Następnie zebrani mieli okazję wysłuchać prelekcji Uniwersyteckiego Profesora z Norwegii – Trygve Roger Solberga reprezentującego firmę GENO. Omówił on między innymi specyfikę norweskiej hodowli zrównoważonych i odpornych krów rasy NRF, którą wyróżnia wysoka wydajność, zdrowotność i dobre cechy użytkowości rozpłodowej. Wykładowca tłumaczył jak istotny jest wpływ i znaczenie postępu genetycznego na rozwój populacji bydła.

     Z kolejnym wystąpieniem zaprezentowała się Agnieszka Jończyk – Prezes Fundacji Młody Hodowca, która opowiedziała o działalności organizacji, zachęcając tym samym uczniów do podjęcia aktywności w zakresie ogólnej hodowli bydła oraz przygotowania zwierząt do wystaw. Fundacja na co dzień wspiera młodych hodowców bydła i zachęca młodzież do przyłączenia się i wspólnego działania.

     Wszyscy zebrani ze skupieniem słuchali najnowszych informacji dotyczących hodowli bydła. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem i można ją z pewnością uznać za bardzo udaną.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Nasza działalność O fundacji Wesprzyj fundację Świadczymy usługi Galeria Forum Nasi przyjaciele Kontakt